Jaka jest średnia emerytura piłkarza?

Jaka jest średnia emerytura piłkarza?

Gracze w NFL zazwyczaj otrzymują emerytury i plany typu 401(k) po przejściu na emeryturę. Średnia emerytura dla świeżo emerytowanego gracza wynosi $5,640 miesięcznie. Dodatkowo zawodnicy, którzy przechodzą na emeryturę z trzema lub więcej latami służby, otrzymują premię w postaci renty. W wieku 55 lat gracze są uprawnieni do otrzymywania pełnych świadczeń. Ponadto NFL ma hojny plan 401(k) i dopasowuje składki graczy do 200%.

Kontuzje i starość to najczęstsze powody przejścia na emeryturę

Futbol jest jednym z najbardziej wymagających fizycznie sportów. Od najmłodszych lat zawodnicy otrzymują lanie, zarówno na poziomie podstawowym, jak i elitarnym. Według badań przeprowadzonych przez RBC Wealth Management, średni wiek, w którym piłkarz przechodzi na emeryturę, wynosi 27 lat. Oznacza to, że wielu zawodników jest zmuszonych do wcześniejszego przejścia na emeryturę.

Dwa najczęstsze powody przejścia piłkarza na emeryturę to kontuzje i starość. Znaczna liczba piłkarzy doznała poważnych urazów w trakcie swojej kariery. Najczęstszą kontuzją jest uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, więzadła, które stabilizuje kolano. Gracz, który doznaje tego urazu może potrzebować od sześciu do dwunastu miesięcy rehabilitacji. Do 60 procent wszystkich urazów piłkarskich dotyczy kolana.

Innym częstym powodem przejścia na emeryturę jest chęć spędzenia czasu z rodziną. Starszym piłkarzom trudno jest kontynuować grę, ponieważ ich ciała i mięśnie nie odpowiadają już fizycznym wymaganiom nowoczesnej piłki nożnej. Starość powoduje również, że gracze zwalniają i tracą swoją szybkość. Ma to również wpływ na pewność siebie piłkarza.

W niedawnym badaniu przyjrzano się przyczynom wcześniejszego przechodzenia piłkarzy na emeryturę. W badaniu wzięło udział ponad 2500 zawodowych piłkarzy z dziewięciu krajów, a wielkość próby wyniosła ponad trzynaście setek. Spośród tych uczestników 1360 wyraziło pisemną świadomą zgodę i wypełniło kwestionariusz. Respondenci byli mężczyznami w wieku od 26 do 45 lat, o średnim wzroście 180 cm i wadze 75 kg. Większość zawodników grała na poziomie zawodowym w swoim kraju.

Choć kontuzja i podeszły wiek to dwa najczęstsze powody przejścia na emeryturę profesjonalnego piłkarza, dużą rolę odgrywają również czynniki psychologiczne. Urazy związane z piłką nożną mogą mieć dramatyczny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Opracowanie strategii zapobiegania tym urazom może pomóc w ochronie zdrowia i szczęścia piłkarzy.

Po kontuzji gracze mogą nigdy nie wrócić w pełni do tego samego poziomu gry. Należy pamiętać, że powrót do zdrowia po kontuzji nie jest tak prosty jak operacja, a całkowite wyleczenie może zająć lata terapii fizycznej. Dodatkowo, zawodnicy, którzy doznają zerwania Achillesa, mogą nigdy nie odzyskać pełnej sprawności.

Badanie dotyczyło również częstości występowania OA kolana wśród zawodowych piłkarzy. Wykazało ono silny związek pomiędzy wiekiem a OA kolana, a starsi piłkarze byli dwukrotnie bardziej narażeni na wystąpienie tej choroby. OA wpływa również negatywnie na fizyczną funkcję kolana, co może mieć wpływ na wydajność danej osoby w pracy i życiu codziennym.

Starość i urazy są często uznawane za zagrożenia zawodowe w branży piłkarskiej. Chociaż urazom i operacjom można zapobiegać, piłkarz, który jest zagrożony rozwojem OA kolana, powinien otrzymać odpowiednią poradę od zespołu medycyny sportowej. Rozpoznanie wczesnych objawów choroby może ułatwić proaktywne strategie zmniejszające ryzyko wystąpienia tego schorzenia w przyszłości.

Gracze inwestują swoje pieniądze w plan typu 401(k)

Chociaż gracze mogą zdecydować się na inwestowanie swoich pieniędzy w ogólne konto maklerskie, powinni zasięgnąć porady finansowej u specjalistów, aby zmaksymalizować wartość swoich pieniędzy. Plan 401(k) jest dla graczy sposobem na oszczędzanie na emeryturę. Dokonując maksymalnych wpłat do planu, mogą zmniejszyć swój dochód podlegający opodatkowaniu i zwiększyć swoje oszczędności.

Większość graczy NFL wpłaca składki na plan emerytalny typu 401(k)w pewnym momencie swojej kariery, w oparciu o swoje wynagrodzenie. Kwota, którą wpłaca zawodnik zależy od liczby zaliczonych sezonów, które rozegrał, jego wieku i częstotliwości wpłat. Zawodnicy mogą zacząć otrzymywać wypłaty z tego planu już w wieku 35 lat. Innym sposobem inwestowania na emeryturę jest NFL Annuity Program.

Zawodnicy otrzymują emeryturę, jeśli spełniają pewne warunki

Zawodnicy w NFL kwalifikują się do świadczeń emerytalnych, jeśli grali przez co najmniej trzy sezony. Za każdy rok gry w NFL naliczane są punkty, które dodawane są do emerytury. Im więcej punktów, tym wyższa jest wysokość emerytury. Istnieje kilka rodzajów świadczeń zdrowotnych dostępnych dla emerytowanych zawodników, w tym Plan Oszczędnościowy Drugiej Kariery z dopasowaniem pracodawcy dwa na jeden.

Aby zakwalifikować się do programu emerytalnego NHL, zawodnicy muszą najpierw wystąpić jako starter lub rezerwowy w swoim pierwszym meczu w NHL. Muszą również być pełnoprawnymi zawodnikami, co oznacza 82 mecze w sezonie. To równa się około 255,000 dolarów rocznie. Jednak wielu zawodników spędza trochę czasu w nieletnich na początku swojej kariery i może nie spełnić wymagań dotyczących pełnej obsługi. Ci, którzy nie spełniają tych wymagań, otrzymają zmniejszoną kwotę pieniędzy na emeryturę.

Emerytury graczy NBA i MLB są skonstruowane inaczej niż w innych sportach zawodowych. Dziesięcioletni weteran w NBA lub MLB może otrzymać emeryturę w wysokości około 215 000 USD rocznie, jeśli przejdzie na emeryturę w wieku 62 lat. Zawodnicy w WNBA i NHL mogą również kwalifikować się do planu emerytalnego, ale plan emerytalny nie jest gwarantowany.

Wiosną 1970 roku NFLPA stało się certyfikowanym związkiem i rozpoczęło negocjacje nowego układu zbiorowego (CBA) z NFL. W zamian właściciele NFL zgodzili się ograniczyć korzystanie z usług prawników podczas negocjacji CBA i zamiast tego zgodzili się, by prawnicy graczy negocjowali z nimi. Obie strony ostatecznie osiągnęły kompromis i opracowano czteroletnie CBA. To CBA zwiększyło średnią emeryturę dla zawodników, a także wstecznie zwiększyło emerytury dla tych, którzy już przeszli na emeryturę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *