Ile można sprzedać autograf piłkarza?

Ile można sprzedać autograf piłkarza?

Pele, emerytowana brazylijska gwiazda piłki nożnej, jest znana ze sprzedaży swojej koszulki z autografem nawet za 1 125 dolarów. Dla porównania, autograf Winstona Churchilla został sprzedany za ponad $10,300. Oto kilka kolejnych przykładów autografów piłkarzy o wysokim popycie.

Autograf Pelego może sprzedać za 1 125 dolarów

Autograf Pelego jest uważany za cenny przedmiot kolekcjonerski. Chociaż ma 78 lat, legenda piłki nożnej jest nadal bardzo poszukiwany. Podpisane zdjęcie Pelego może osiągnąć cenę nawet 1 125 dolarów. Podczas gdy wielu graczy podpisało się swoim nazwiskiem, Pele jest uważany za jednego z największych w historii. Wartość netto legendarnego piłkarza szacuje się na około 100 milionów dolarów. Chociaż ma wielki szacunek dla Messiego, Pele uważa, że Ronaldinho jest lepszym graczem. Podczas gdy Messi zdobył sześć Ballon d’Or, Ronaldinho zdobył tylko jedną.

Autograf Winstona Churchilla może osiągnąć cenę do 10 300 dolarów

Jeśli jesteś zainteresowany zbieraniem autografu Winstona Churchilla, powinieneś być świadomy niuansów jego pisma. Brytyjski polityk podpisał niezliczoną ilość listów w ciągu swojego życia. Jego papier firmowy, który odpowiadał jego pozycji jako premiera, był wyraźnie pogrubiony i przypominał odręcznie napisany list. Oprócz listów Churchill podpisywał także zdjęcia, menu i inne dokumenty.

Autograf Churchilla jest bardzo pożądany i może osiągnąć cenę nawet 10 300 dolarów, zwłaszcza jeśli masz kopię jego słynnego listu “The First Letter to the King” podpisanego przez premiera. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że Churchill miał wiele odręcznych notatek, a kopia może zawierać błędy lub edycje.

Podpisana koszulka Maradony sprzedana za niebotyczną cenę

Aukcja podpisanej koszulki Diego Maradony wywołała spore poruszenie. Legenda piłki nożnej, która zmarła w wieku 60 lat, często była nazywana największym piłkarzem wszech czasów. Jego nieustępliwość, złość i nagłe wybuchy wirtuozerii sprawiły, że był bardzo cenionym zawodnikiem. Znany jest również ze swojego spektakularnego gola przeciwko Anglii, który został uznany przez FIFA za “gola stulecia”.

Podpisana koszulka legendarnego piłkarza została sprzedana na aukcji za rekordową cenę prawie dziewięciu milionów funtów. Koszulka została sprzedana przez internetowy serwis aukcyjny Sotheby’s. Nie ujawniono, kto kupił koszulę. Koszulka była noszona przez Maradonę podczas ćwierćfinału Mistrzostw Świata w 1986 roku przeciwko Anglii w Mexico City. W tym meczu Maradona zdobył dwie bramki, z których jedna była niesławnym strzałem głową. Druga bramka została uznana za piłkę ręczną.

Delegacja argentyńska udała się do Londynu, aby dokonać zakupu. Oprócz rodziny Maradony w transakcję zaangażowany był także związek piłkarski oraz prywatna firma zajmująca się pamiątkami. Jednak ostateczny wynik wojny ofertowej wciąż nie jest jasny.

Kilka lat temu Maradona i Hodge zamienili się koszulkami po meczu z Anglią. Koszulka została później wypożyczona do National Football Museum w Manchesterze, gdzie pozostała do momentu sprzedaży. Pojawiła się jednak plotka, że podpisana przez Maradonę koszulka nie była autentyczna.

Podpisana koszula Diego Maradony osiągnęła rekordową cenę na aukcji. Jest to obecnie najdroższy przedmiot sportowy, jaki kiedykolwiek został sprzedany. W tej koszulce legendarny argentyński piłkarz zdobył swoją słynną bramkę “ręką Boga” w meczu Mistrzostw Świata przeciwko Anglii. Gol ten został później uznany za “Goal of the Century”.

Podpisanie koszulki piłkarza może wpłynąć na jej wartość

Wartość podpisanej koszulki piłkarza może się różnić w zależności od zawodnika i drużyny. Na przykład, jeśli Beckham podpisze koszulkę dla Manchesteru United, będzie ona warta znacznie więcej, niż jeśli Beckham podpisze ją dla Preston North End. I odwrotnie, jeśli zawodnik podpisuje koszulkę tylko wtedy, gdy siedzi na ławce, koszulka może być warta mniej niż w innym przypadku.

Jakość koszulki może decydować o tym, ile jest ona warta. Koszulka, która jest używana, wyblakła lub podarta będzie warta mniej. Natomiast koszula, która jest nowa i nie noszona, ma większe szanse na znalezienie nabywcy. Innym ważnym czynnikiem do rozważenia jest to, czy podpis jest prawdziwy. Może to być zweryfikowane przez zewnętrzną tablicę i może pomóc w określeniu wartości koszuli.

Popularność piłkarza może również pozytywnie wpłynąć na wartość koszulki. Jeśli piłkarz ma międzynarodową atrakcyjność, koszulka będzie się sprzedawać więcej. Ponadto, jeśli piłkarz jest większy, będzie ona bardziej wartościowa niż koszulka z mniejszym piłkarzem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *